Главред «Коммерсанта» рассказал о «1941» Кобрина, а Юрий Макаров - о том, как нельзя ходить на ток-шоу канала «Украина»
Зимой на канале «Украина» состоится премьера довольно спорного и уже обсуждаемого пятисерийного фильма Игоря Кобрина «1941». Некоторые уже посмотрели фильм - как Валерий Калныш, главный редактор «Коммерсантъ-Украина», и в своем "Фейсбуке" поделился впечатлениями:
«Я видел этот фильм. У меня до сих пор в столе лежат два диска, которые мне передал лично г-н Кобрин для ознакомления, что я считаю честью. Я не фанат "Украины", да что там - практически не смотрю этот канал. Но в этом случае перед "Украиной" снимаю шляпу, это замечательный выбор. "1941" фильм спорный, неоднозначный - таким, в принципе, мне и видится документальное кино. Первые серии воспримут "на ура" те, кто является почитателем творчества Суворова. С 3 по 5 - практически неизвестное прочтение событий войны на основе архивных документов. И еще -- естественно, этот фильм построен на хроникальных кадрах. Насколько я знаю, Кобрин взял не только архивы советского, а теперь российского Госфильмофонда, очень много у него съемок именно украинских, которые раньше нигде не показывались. Так что категорически советую всем смотреть фильм "1941"».
А вот совершенно другой совет у себя на странице дал Юрий Макаров - правда, тот относился не к фильму, а к съемкам ток-шоу, посвященного этой ленте:
«Не ходіть. Не ходіть ніколи. Я пішов і каюся. Відклав усі нагальні справи, спаскудив собі вихідний. Треба було морально підтримати режисера Ігоря Кобрина, який презентував свій 5-серійний документальний фільм «1941» на каналі «Україна». Починалося все добре: більше ніж за тиждень задзвонила гостьовий редактор з «України». Потім позавчора переконалася, що я не забув. Домовилися, що зустрінемося за півгодини до початку на прохідній студії Довженка. Сьогодні передзвонила о 15-й, дивувалася, що я ще не на місці. Я сказав, що буду, як домовлялися, о 15.30. Приїхав рівно. Чекав 20 хв. Нарешті пропустили. З'ясувалося, що «початок» - це початок перегляду фільму в гримерці. Кілька дорослих людей, серед яких Руслан Забілий з «Тюрми на Лонцького», Сергій Рахманін із «Дзеркала тижня», Андрій Іллєнко з нової Верховної Ради, сам Кобрин і аз многогрішний ще раз дивилися годинну серію, яку багато з нас уже дивилися вдруге, а режисер ще й колись монтував. У сусідній кімнаті(!) знайомилися з твором, так би мовити, ментальні опоненти: колишній нардеп Сергій Гмиря (КПУ), якийсь дідуган, який написав викривальну книгу проти Віктора Суворова, ще кілька комуністів, інституційованих і не зовсім. Потім почався запис.
Ведучий - хлопчик, трохи схожий на Зеленського, але не такий шустрий. Теми не знає. Людей не знає. Мови, до речі, теж. Фільм, судячи з усього, не дивився. Суворова не читав. Солоніна - тим більше. Писали більше 1.5 години в розрахунку змонтувати 50 хв. Кажу: «більше», бо на 90-й хвилині мої благородні нерви не витримали, я собі підвівся й пішов. «Червоні» мали приблизно 80% часу. Обговорювали так, ніби не було останніх 20 років. Не врятував ані телеміст із самим В.Б. Різуном з Брістоля, ані кадри хроніки з тієї-таки тюрми на Лонцького. Нас із Рахманіним так і не запитали. Але пафос! 7 камер + кран, декорації, редактори, асистенти, тридцять п'ять тисяч одних кур'єрів, аудиторію набрали зі студентів (студенток), які в паузах обговорювали зміст останнього «Космополітену» (їй-Богу!), а за командою місцевого Чечетова починали або плескати, або кричати «Ганьба!» - так, ніби стежили за змістом і їм було цікаво.
Який бюджет у цього цирку, я навіть не беруся вираховувати. Паскудно так, ніби напився силікатного клею. З такими уявленнями про фах ці мальчики і дєвочкі входять у шістку лідерів ринку».
Мы с Мусей надеемся, что вскоре присоединимся к числу посмотревших фильм - и обязательно расскажем о собственных впечталениях.
Ваша Дуся
Фото: facebook.com, kanalukraina.tv