Режиссер Боднарчук вступился за Лорак и посоветовал министру Нищуку подумать над своим поведением
Наверное, певица Ани Лорак уже не раз пожалела, что во время трагических событий на киевском Майдане поехала за теми злополучными "золотыми самоварами" в Москву. Сначала на нее посыпались обвинения в непатриотичности, а затем и вовсе всех стали призывать бойкотировать ее концерты. Дошло даже до того, что незадолго перед выступлением в Одессе ее портрет вместе с другими коллегами закидали гнилыми помидорами. Правда, за день до концерта местные активисты "Евромайдана" все порешали - просто "отжали" у артистки и местного ночного клуба "нормальную материальную помощь" на нужды АТО. А уж когда противников Лорак поддержал сам министр культуры Украины Евгений Нищук, заявивший, что бойкот таких «артистов» - правильное и нужное дело, травля и вовсе вышла на государственный уровень.
Одним из немногих людей, пошедших против революционного ветра и публично вступившихся за Ани Лорак стал режиссер-постановщик ее концертов и клипов, а также креативный продюсер талант-шоу "Голос страны" ("1+1") Олег Боднарчук. В поддержку артистки он обратился через Facebook к министру культуры Нищуку и провел ему небольшой экскурс в историю травли Лорак во первые месяцы после "Оранжевой революции".
Звертаюся до міністра культури з приводу його закликів заборонити концерти Ані Лорак в Україні. Хочу нагадати, що у 2005 році революційна влада Майдану, на якому ви були ведучим, вже забороняла Ані Лорак. Політична номенклатура помаранчевого періоду втрутилася у фінальну стадію відбіркового туру Євробачення і всупереч правилам призначила представниками на Євробачення від України - гурт "Гринджоли" з іх політичною кричалкою "Разом нас багато". Драматичну долю цього гурту і на Євробаченні, і у вітчизняному шоу-бізнесі ми знаємо.
Через кілька років Кароліна зайняла 2 місце на Євробаченні і ця ж помаранчева верхівка, за яку ви ратували на Майдані, дала їй звання "Народної артистки України". Не пам'ятаю, чи тоді дісталася вам якась посада за ведення концертів на Майдані, чи ні, але зрозуміло, що все те революційне правління привело до влади тих з ким боролося і зрадило, все до чого і воно само, і ви закликали на тій сцені. І як виявилося, що здача наших національних інтересів Росії відбулась саме тоді, саме тією владою. Але що ми бачимо сьогодні? Наче б то ситуація інша, але деяке дежавю не покидає.
Вас, як у свій час "Гринджол" призначили бути обличчям нашої культури, хоча ні про які ваші заслуги в галузі мистецтва ми не знали, напевно про них поки написано лише у вашій трудовій і ми про це дізнаємося незабаром. Вас так само як "Гринджол" ваблять політичні кричалки на кшталт "Геть Лорак з України". Але за час іі кар'єри ви якийсь там двадцять другий міністр культури і, я певен, за ефективністю своєі діяльності займете саме це місце, до речі, як "Гринджоли" на Євробаченні... Оскільки, нам ще не відомо, що ви СТВОРИЛИ, зате ви вже ЗАБОРОНЯЄТЕ, наче "хазяїн" нашої культури, і нашого мистецтва, що навіть звучить дивно. Хочеться, щоб ви знали: тільки у Радянському Союзі долю артиста визначав міністр культури - у цивілізованому світі глядач приходить на концерти, або - не приходить, голосуючи за артиста, так би мовити, своім гаманцем.
Зрозуміло, що чим більше ви будете використовувати ім'я Ані Лорак у своїх політичних кричалках, тим більше ймовірності, що ваше ім'я, на відміну від решти міністрів культури, можуть запам'ятати... Але даремно сподіваєтеся, оскільки сама назва вашої посади звучить дико, не природно і ніколи людина яка її займає не буде в комфорті... А справжньому художнику займатися адміністративною діяльністю напевне взагалі неможливо, якщо він художник... Краще б ви робили подвиги на театральній ниві, зазвичай, талановитих там відмічають і пам'ятають... Це благородніше у будь-якому випадку... Але якщо ваша позиція тверда і непохитна, то внесіть до Ради закон, щоб заборонили в Россіі продавати усе українське, незважаючи на те, що це негативно вплине на нашу економіку...
Першим має закрити свої фабрики в Росіі наш президент і всі інші бізнесмени, які продають там свої товари і таким чином підтримують нашу економіку, адже Лорак теж розповсюджує в Росіі товар українського виробництва, привозить до України прибуток і платить податки. Якщо такий закон буде прийнято, тоді вона дійсно, як порушниця може бути покарана за це, що розповсюджує свою творчість в Росіі. А поки що ваші заклики нагадують "разом нас багато - нас не подолати", але кого нас і хто мав долати втратило і сенс, і зміст... Кароліна без вас жила, працювала, зробила кар'єру... Вам би краще зайнятися сферою, де необхідні ваш вплив і допомога... Подумайте...
Мне кажется, Боднарчук изложил свою точку зрения и отношение к позиции Нищука более чем доходчиво. Не знаю, будет ли министр отвечать сразу или после того как подумает. Хотя лучше бы ему, конечно, вообще ничего не говорить, а просто подумать, сделать выводы и заниматься своими непосредственными обязанностями. И то, что у некоторых поклонников Ани Лорак есть к ней претензии, это уже проблема самой артистки, а не члена Кабинета Министров. Пусть, как и говорит Боднарчук, каждый голосует своим кошельком и сам решает, стоит ли платить такой певице или нет. И не вмешивать сюда революционную целесообразность, потому что после парочки таких революций у нас вообще артистов не останется.
Дуся Катасонова
Фото: golos.ua