Журналист 5 канала Александр Аргат: Я предчувствовал, что вслед за ультиматумом Парасюка будет много жертв
вв
21 Лист 2014
0
2369
Журналист 5 канала Александр Аргат делится своими воспоминаниями о событиях прошлой зимы:
21 листопада 2014 року. Початок
Згадую, що я їхав зі зйомки і прочитав уже в машині повідомлення, що уряд відмовився від асоціації з ЄС. У всієї нашої редакції був такий печальний настрій того вечора. Для нас це було несподіванкою, останні тижні перед саммітом у Вільнюсі ми робили чимало матеріалів на тему асоціації, намагаючись знайти позитивні сигнали, що її все-таки буде підписано. Ясно, що коли твої надії руйнують, це справляє деморалізуючий ефект. Тут же почали з'являтися у фейсбуку заклики наших колег збиратися. Памятаю, про це писав Сашко Моторний, потім Мустафа Найєм. Чесно кажучи, спочатку було мало ентузіазму і навіть їхати на Майдан того вечора не дуже хотілося. Але водночас було відчуття, що не їхати туди не можна, тому що потім буде погано на душі. Я взяв із собою прапор ЄС, який ми часто використовували на записах стендапів і який потім, як кажуть, пішов по руках. Я поїхав на Майдан разом із колегами Ольгою Петрів, Владом Соделем та Ольгою Сніцарчук. Майже нікого на Майдані на момент, коли ми туди приїхали, не було, але потім виявилось, що десь поруч ходять Інна Неродик з 5-го, Сергій Грішин з Громадського, Оксана Коваленко з "Української правди". Люди почали потроху підходити, і десь по дев'ятій вечора я побачив там майже у повному складі редакцію новин "1+1", колег з інших каналів і видань, потім з'явилися і депутати, близькі до народу,- Леся Оробець, Андрій Парубій. Блізько півночі акція розкачалася непогано.
Силовий розгін студентів вночі 30 листопада 2013 року
Зізнаюся, коли я вперше прочитав новину про цей розгін, у мене була перша думка про те, що це росіяни таким чином, через своїх людей у МВС чи ще якось, заганяють Януковича у клітку і роблять все, щоб у нього не було шляху назад, а у нашої країни - права бути європейською державою. Але водночас ніколи не варто відкидати фактор елементарної тупості виконавців, бажання вислужитися перед керівництвом. Одним словом, я не вірю, що існував сценарій, який реалізовувався методично, крок за кроком.
Про засоби безпеки для журналістів
Особливо гостро питання про безпеку журналістів, які працюють на Майдані, постало, наскільки я пам'ятаю, вже після 1 грудня. Всі почали надягати шоломи, брати із собою на зйомки маски, потім у нашій ПТС-ці з'явились бронежилети. Я вперше був у бронежилеті на Грушевського, тоді я взагалі у цьому не розбирався - який клас, від чого саме може захистити той чи інший бронежилет. На щастя, у мене нічого не влучило.
З того боку барикад
Під час Майдану журналісти стикнулися із неможливістю давати погляд на конфлікт з боку влади, правоохоронців, публікувати не якісь там відеофайли від МВС, а нормально поспілкуватися із тодішнім міністром Захарченком тощо. Правда, у деяких каналів була можливість поїхати у шпиталь МВС і поговорити із пораненими міліціонерами. Але загалом бракувало погляду з того боку барикад, однак це не провина журналістів, на то були об'єктивні причини. В лютому я вперше потрапив за той кордон міліції. Це був день відставки уряду Азарова, коли у Маріїнський парк звезли антимайданівців. Я звідти трохи стрімив для 5 каналу, спілкувався із кримчанами, які підтримували Азарова і казали стандартні "ватні" тези стосовно "гей-Європи" тощо. Ну, і, звичайно, 5 канал викликав у них агресію.
Напередодні втечі Януковича
21 лютого, коли на Майдані прощалися із героями Небесної Сотні, прийшли політики, і відчувалось збурення серед людей, бо активісти хотіли почути щось зовсім інше. Для мене найнеприємнішим за відчуттями моментом була промова Володі Парасюка, який зі сцени казав, що якщо не буде відставки Януковича, треба йти на штурм. Ці слова сотника Самооборони тим не менш у багатьох, хто був тоді на Майдані, викликали захоплення. Люди тоді були дуже заряджені, вимагали радикальних дій. А я наче відчував, що за цієї промовою будуть сотні вбитих людей. Власне, так воно і сталося. Не знаю, може, був шанс все-таки не випускати Януковича з країни і не давати привід трактувати ті події як повалення його режиму, не створювати враження, що Янукович залишив країну під дулом тої промови Парасюка.
Фото: theinsider.ua
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМІнше у цій категорії
В ночь с 24 на 25 октября, когда страна готовилась к выборам, кто-то коварно пытался взломать контроллеры доменов во внутренних сетях трех телевизионных групп Украины: StarLightMedia, Медиа Группы Украина и Inter Media Group, сообщает inter.ua.
«В р
27 Жов 2015 18:25
2 596
На сайте ukroleaks.com анонимными хакерами выложены скрины переписки якобы пресс-секретаря министра внутренних дел и собственно министра, а также его помощника Антона Геращенко.
Несмотря на довольно язвительные комментарии хакеров под опубликованным
27 Жов 2015 17:04
9 789
Ведущая «ТСН» Соломия Витвицкая и известная писательница и журналистка Ирэна Карпа сегодняшний день провели в инвалидных креслах, сообщает 1plus1.ua. Таким образом они хотели понять, как чувствуют себя люди с ограниченными возможностями в не приспос
27 Жов 2015 16:10
3 550
Вчера на границе Афганистана и Пакистана произошло землетрясение магнитудой 7,5. По последним данным, от него пострадали более 200 человек. Стихия разрушила целые районы в Афганистане, Пакистане и Индии. Однако подземные толчки ощущалиь также и в Кир
27 Жов 2015 15:31
2 566
Ведущая «Орла и Решки» на канале «Интер» Регина Тодоренко отправится в кругосветное путешествие на целых 10 месяцев, сообщает kp.ua. В декабре телеведущая, вместе с командой трэвел-шоу (в количестве 8 человек) отправится по 37-ми странам и 45-ти гор
27 Жов 2015 14:51
3 699