Украинские дизайнеры высказались о новом логотипе Первого Национального
Вчера на презентации первого украинского общественного вещателя Первый Национальный телеканал, очевидно в знак готовности к грандиозным изменениям, представил заодно свой обновленный логотип.
Те, кто вообще заметил эту обновку, оценили ее весьма сдержанно, у многих возник вопрос по поводу то ли "Л" то ли "А" в логотипе. Поэтому я решила расспросить профессиональных дизайнеров, что они думают по поводу нового лого главного украинского телеканала. И они, в основном, сошлись в мнениях.
Игорь Скляревский: «Мені відомі лише три підходи до логотипу: знак (метафора, наприклад, надкушене яблуко у Apple), стилізований напис назви (наприклад, напис ПЕРШИЙ в попередній версії), або комбінація назви та напису. Тут не змогли визначитись ані з назвою (Суспільне мовлення чи Перший?), ані з метафорою (UA не тягне на метафору, і не є частиною назви, жодної з двох). Телевізійний логотип має бути лаконічним та компактним, щоб забирати якомога меншу частину телеекрану — тут збільшили і так неприпустимо довгий логотип ПЕРШИЙ. Логотип суспільного мовлення має передбачати, що каналів із часом буде більше (як BBC1, BBC2…) — як із цим бути? Я не думав, що логотип Першого можна погіршити, але їм це вдалося».
Лого суспільного мовлення просить фотошопу, як пика цегли. pic.twitter.com/1N1vEi7A3P
— Тиждизайнер (@strng) April 7, 2015
Илья Стронговский: «Це беззубо, невиразно і логотипом може вважатися тільки з натяжкою. Головна проблєма нового логотипу – повна його невиразність і відсутність логіки. Як людині, яка звикла користуватися кирилицею, лого однозначно читається як UЛ. Але навіть якщо йдеться про читання UA, телеканал зве себе Перший Національний, і до чого тут код країни незрозуміло. Якби позначення UA: було обов'язковим для всіх телеканалів, тоді так. UA: Інтер UA: ICTV UA: Перший. Обговорювати при цьому графіку знаку - питання другорядне. Вона не привертає уваги і не є осібною, таких схожих логотипів будь-який дизайнер знайде сотню за 15 хв. Для оцінки загальної айдентики треба дочекатися промо-роликів, але при такій основній формі лого їм нема потреби бути особливими, тому тут теж не маю сподівань на прорив».
Поговорила я и с дизайнером Сергеем Мишакиным, автором мака, который использовали на Первом национальном в дни празднования Дня победы в прошлом году:
«Наразі не видно жодного ребрендингу, тільки зміна лого. Зараз не 60-ті, лого більше не є основою візуальної ідентифікації, а тут більше ми нічого не бачили наразі, може там якась суперсистема стоїть за ним. Можна сказати, що типографія логотипа трохи відгоне 90-ми, але ж ми не Швейцарія і не Голандія, щоб бути класними, тому нормально, нехай, who cares?»
Позитивно высказался лишь Владимир Лысин, независимый эксперт по дизайну и графической коммуникации: «Хороший редизайн. На екрані напис надто розлогий: я б скоротив до U/:1 (U/:ONE) і зменшив область лого на екрані. До типографіки претензій немає, до стилю також».
Учитывая мнения авторитетных экспертов, могу сказать: ой, да нормальное лого. Сойдет.
Ваша Дуся
Фото: facebook.com