Саймон Шустер, Сергій Лещенко та президентський бункер. Стало відомо, що журналіст не мав туди доступу
Напередодні журналістка та письменниця Ніна Кур'ята написала про свої перші враження від книги Саймона Шустера з довжелезною назвою «The Showman: The Inside Story of the Invasion That Shook the World and Made a Leader of Volodymyr Zelensky». Справа в тім, що Ніна зараз у Британії та, як і багато тамтешніх журналістів, отримала так званий сигнальний примірник для оглядів.
Допис став доволі популярним, тому вона мусила приписати, що не треба цей текст сприймати як рецензію — вона буде згодом англійською. А також попросила медіа не писати про нього. Тому ми, звісно, і не будемо.
Але напишемо про перипетії в коментарях, які часто бувають не менш цікавими, ніж самі дописи. Отже, в тексті Ніна переповідала розділ, в якому описується життя президента і його команди в бункері. З тексту можна було зрозуміти, що Саймон Шустер там був особисто. Тому в коменти прийшов Сергій Лещенко і заявив, що ніякого Шустера в бункері не було.
Злі люди почали з Лещенка сміятися і писати, що довіри йому немає. Але він наполягав і навіть написав, що це його офіційна заява. Люди продовжували стібатися і питати в Сергія, а що він сам там робив.
Проте вже невдовзі до цієї жвавої бесіди долучився власне Шустер і підтвердив слова Лещенка:
«Дякую вам, Сергію, усе правильно. Я не був у бункері й у книзі цього не стверджую. Усе, що описую про цей бункер, базоване на інтерв'ю з президентом та людьми, які жили та працювали з ним там. У книзі про це чітко сказано. Я провів багато часу в президентському комплексі на Банковій. І це не те саме, що бути в бункері».
Ніна Кур'ята, своєю чергою, пояснила, що оскільки примірник сигнальний і відрізняється від того, який подаватиметься, то посилань на джерела в ньому немає. Сподіваюся, вони будуть у самій книзі. Напевне такі: Анонім 1, Анонім 2, Анонім 3. Ну, все як любить Саймон Шустер.
Нагадаю, що свого часу журналіст відзначився багатьма неоднозначними публікаціями. Наприклад, про неонацистів, які начебто проходили підготовку в Україні за участі «Азову». Наприкінці жовтня минулого року галасу наробив його матеріал у виданні Time про Володимира Зеленського. Він називався «Ніхто не вірить у нашу перемогу як я. Як Володимир Зеленський намагається відстоювати Україну в боротьбі за перемогу». Переклад, до речі, можна почитати на «Цензорі». Time же тоді навіть винесло цей матеріал на обкладинку.
Отже Саймон Шустер — неоднозначний, але доволі впливовий журналіст. Хтось упевнений, що він просуває російські тези, а хтось згадує і його критичні щодо Росії матеріали. Але в кожному разі його книга точно стане помітним явищем, тому будемо стежити за її змістом. На Amazon зараз триває передпродаж. Вийде вона 23 січня.
А в нас із вами тепер нова загадка: чи був у бункері Сергій Лещенко?