Фейсбук вражає. У соцмережі з'явилася фейкова сторінка журналіста і військового Вахтанга Кіпіані

Фейсбук вражає. У соцмережі з'явилася фейкова сторінка журналіста і військового Вахтанга Кіпіані

Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці. Якийсь, як каже Кіпіані, покидьок створив профіль, підписався його ім'ям та додав до нього нецензурне слово.
Фейсбук вражає. У соцмережі з'явилася фейкова сторінка журналіста і військового Вахтанга Кіпіані
Фейсбук вражає. У соцмережі з'явилася фейкова сторінка журналіста і військового Вахтанга Кіпіані
18 Квіт 2024
0
614

Кіпіані пояснює, що навіть не побачив би цієї сторінки, якби йому її не надіслали. Цікаво, для яких це цілей фейсбучний розбійник захотів створити фейковий акаунт журналіста, до того ж іще й образливий.

«Оскільки мене цей персонаж превентивно забанив, то я не дізнався б про це. Але цю сторінку побачив мій знайомий. Написав скаргу. І компанія, яка всім розповідає про "правила і порядок понад усе", пообіцяла розібратися. Резюме — "Ми перевірили профіль, на який поскаржився ваш друг, і виявили, що він не видає себе за вас і не порушує наші Стандарти спільноти". З великої літери стандарти, угу», — пише Вахтанг Кіпіані.

Журналіст і медіакритик Отар Довженко в коментарі до цього допису розповів, що зіткнувся з такою самою ситуацією: «В мене абсолютно та сама херня. Чувак взяв фотку не з моєї сторінки, тому штучний вум не вважає її моєю. Соу мач фор AI». На це експерт із медіаправа Ігор Розкладай відповів: «Я вже знищив [сторінку]».

Письменник Юрій Винничук повідомив, що також зіткнувся з подібною ситуацією. А деякі користувачі фейсбуку почали самі, як справжні детективи, шукати фейкову сторінку Кіпіані. Дехто попросив лінк на несправжній акаунт, щоб користувачі могли на нього поскаржитися. Можливо, це допоможе його заблокувати.

Ще кілька років тому я на власному досвіді зрозуміла, що фейсбук і загалом компанія Meta не особливо вміють перевіряти акаунти. Наприклад, мою сторінку у фейсбуці забанили, не пояснивши причини (написали, щоб я сама почитала правила спільноти). Але зазначили, що я дуже сильно порушила якісь їхні правила (які саме — вони не скажуть) і тому навіть не можу подати заявку на відновлення. Нові сторінки я теж не можу створювати (а за правилами спільноти взагалі одна людина може створити тільки одну сторінку).

Нічого нового: і люди, які створюють фейкові сторінки, і фейсбук, який їх не блокує, вражають. Сподіваємось, Вахтангу Кіпіані вдасться заблокувати профіль з украденими в нього даними.

Фото: фейсбук Вахтанга Кіпіані

«Антоніна»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Марина Крижня
«Антоніна»
Рекламний ролик виклали на сторінці ТРЦ Dream Town, де й розташована кав'ярня. Користувачам інстаграму зайшло.
27 Трав 2024 18:30
106
Марина Крижня
«Антоніна»
Депутатка і ведуча накинули одна на одну на своїх сторінках у фейсбуці. Після того, як Сюмар у пості згадала слова Мосейчук про «розстріли панікерів».
23 Трав 2024 16:30
465
Марина Крижня
«Антоніна»
Медійники та комунікаційники обурені рекламною кампанією, бо текст «підштовхує до того, чого хотіли запобігти».
20 Трав 2024 20:45
6 205
Марина Крижня
«Антоніна»
До нього вже долучилися ведучі Маша Єфросиніна, Юрій Горбунов, футболіст Тарас Степаненко та інші.
18 Трав 2024 14:00
1 186
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Це вже стало традицією: відкриваєш соцмережі на День вишиванки — і доводиться безупинно лайкати.
16 Трав 2024 13:50
1 364
Катерина Городнича
«Антоніна»
Після несподіваної музичної гастролі американського держсекретаря Ентоні Блінкена в київському барі «Бармен диктат» соцмережі колег уже добу звітують про своє ставлення до співака-початківця.
15 Трав 2024 19:20
1 274
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду