Фреймут завела телеграм і завзято повчає нас тепер ще й звідти

Фреймут завела телеграм і завзято повчає нас тепер ще й звідти

Портал у «світ Фреймут» відкрився лише кілька днів тому, а вже встиг захитати оглядачку (мене). Розказую чому.
Фреймут завела телеграм і завзято повчає нас тепер ще й звідти
Фреймут завела телеграм і завзято повчає нас тепер ще й звідти
5 Черв 2024
3
4544

Перелякалась я вже від самого запрошення на канал, яке Ольга запостила у своєму інстаграмі. Отже, пообіцяла вона нам канал для «ботаніків». Але не тих, що про листячко і фотосинтез, а тих, що жити не можуть без цитати Габріеля Гарсії Маркеса на сніданок або списку рекомендованої літератури від нього ж. І не радійте даремно можливості дібрати ідеї, що почитати ввечері. Там Біблія, «Одіссея», Платон. Коротше, м'яко кажучи, дуже базовий список літератури. Це якщо ви вчора з лісу вийшли, тіки відкрили для себе друковане слово, то згодиться.

Так от, усе це — «світ Фреймут», до якого Оля запрошує у своєму інстаграм-зверненні: «Лице старіє, я по собі знаю, а розум залишається, теж знаю по собі».

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений FreimutOlia (@freimutolia)

Я так зрозуміла, що оскільки звернення Ольга писала одночасно і до друзів, і до ворогів, то інтонації та вираз обличчя в неї змінювалися щосекунди, щоб порівну було і тим, і тим. Від сексуального вайбу до відверто погрозливих інтонацій: «Хочете, я вам листи від руки писатиму, в прямі ефіри виходитиму?».

Це нам за те, що не молилися, напевно. Тому у списку літератури і Біблія.

Та перейдімо власне до каналу «Мама, я ботанік» і його контенту.

Якщо вам уже є рочків хоч 35, то ви пам'ятаєте таку сороміцьку штуку, як «статуси ВКонтактє». Вони, може, й зараз є, але, дякувати Всесвіту і забороні від української влади, ми очистились від цих знань. Так от, ці статуси — це зазвичай якась муть у стилі Капітан Очевидність, з претензією на глибину думки. В окремих запущених випадках ще й підписано авторство якоїсь зірки. Вітаю, для тих, хто ностальгує, — велкам на телеграм-канал Ольги Фреймут.

Зранку обов'язково чиясь цитата, потім трохи рандомної вікіпедії, картина, академічна мелодія, pdf-файл з розділом із книжки і кружечок від Олі з роздумами про життя та карколомно неочікуваними висновками. 

Наприклад, на закид від доньки, що Оля носить образ і не показує себе справжню, Фреймут визнає, що вона — людина минулої епохи, але хоче змінюватись, тому... вона сьогодні без ліфчика. (Сюрпрайз-сюрпрайз.)

Щодо картини «Коханці», то, здається, Оля й сама дещо підозрює. Наприклад, те, що просто публікувати всесвітньо відому роботу художника Рене Магрітта з її назвою — це щось примітивне. Вона так і каже: «Ви подумаєте, що це скучно. Ні, взагалі не скучно». Але ж звідкись знає, що саме подумають її підписники!

Далі вона розповідає про свій роман з «хлопцем на букву Д.» за часів «Підйому». З ним у неї й асоціюється Магрітт.

Отже, Оля Фреймут, як завжди, тяжіє до повчання і патронування пастви. І заразом розважання решти людей.

Тому що важко не смішити читачів/глядачів твого каналу, коли цілком серйозно розповідаєш про те, наскільки ти і твій контент інтелектуальні, але при цьому постійно використовуєш слова не за призначенням. Як-от, скаржачись на власну привченість до старих стандартів, Оля каже, що їй «важко втрутитись у нові реалії». Ми, звісно, підозрюємо, що вона хоче вписатися або принаймні прилаштуватися, але аж ніяк не втрутитися. Та що ж робити, коли хочеться патетичних промов, але так багато у світі довгих слів і всі одне на одне схожі.

З цікавістю спостерігатиму цю «школу ну дуже благородних дівчаток» і далі. Це ж тільки два дні, а вже стільки шок-контенту. 

Ольга Фреймут — це окремий персонаж в українському медіапросторі (навіть якщо він географічно зараз у Британії). Якби не було Олі, такий образ треба було б вигадати. За це ми її і любимо. Олю, продовжуйте. Особливо кружечки «від руки».

«Антоніна»
Теги
Коментарі
3
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Рената Сіра
12 дн. тому
Обожнюю Ольгу Фреймут і все, що вона робить! Ваша критика зверхня і безпідставна. Зробіть краще, а тоді поговоримо
Тетяна
12 дн. тому
Канал - бомба, з радістю читаю публікації, книжки та слухаю аудіо. Стаття просто курям на сміх. Ні про що. На жаль, авторка трохи обділена змогою (талантом) писати про щось дійсно значиме.
Олена
12 дн. тому
І що, хтось ще підписується на той канал? ????????
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Марина Крижня
«Антоніна»
Відповідь на це питання почав шукати журналіст та історик Олександр Зінченко й отримав багато цікавих відповідей.
13 Черв 2024 20:30
1 061
Марина Крижня
«Антоніна»
З 1 по 30 червня щорічно проходить Місяць гордості (Pride Month) на підтримку прав та видимості ЛГБТКІАплюс-спільноти.
13 Черв 2024 13:40
666
Марина Крижня
«Антоніна»
Про це актор Київського національного академічного Молодого театру та військовослужбовець написав у своєму фейсбуці.
10 Черв 2024 16:20
762
Марина Крижня
«Антоніна»
Поки сиділи без світла, у колишньому твітері почався флешмоб. Суть його полягала в тому, щоб написати на клаптику паперу слово «електрохарчування» та підставити в назву книжки. Вийшло весело.
07 Черв 2024 20:50
617
Марина Крижня
«Антоніна»
Любі читачі, нарешті в нас навкололітературний срач. У нього втрапив підприємець і власник видавництва «Наш Формат» та книжкова блогерка, авторка каналу «Непозбувний книгочитун».
06 Черв 2024 18:00
4 297
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Вітають, а часом бідкаються.
06 Черв 2024 17:15
2 696
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду