Марія Єфросиніна вчила дітей правильно відповідати хейтерам. Чи варто тепер переживати за дітей?

Марія Єфросиніна вчила дітей правильно відповідати хейтерам. Чи варто тепер переживати за дітей?

Бо ми в «Антоніні» почали непокоїтися ще з анонсу.
Марія Єфросиніна вчила дітей правильно відповідати хейтерам. Чи варто тепер переживати за дітей?
Марія Єфросиніна вчила дітей правильно відповідати хейтерам. Чи варто тепер переживати за дітей?
7 Лист 2024
0
239

Анонс ось такий.

Це проєкт Суспільного та Мінкульту. Тобто, даруйте, Міністерства культури та стратегічних комунікацій. Це взагалі якось можна скорочувати? Мінкультстратком? Але грець із ним, судячи з усього, відомство згодом ще якось переназвуть. Та ми не про це.

Нас із вами зацікавило те, що на цьому уроці медіаграмотності про хейт і булінг розповідатиме Марія Єфросиніна. З одного боку, логіка зрозуміла. Запрошуємо медійних людей, щоб збільшити перегляди та зацікавити аудиторію. Але з іншого — наша Марія постійно демонструє приклади, як у жодному разі не варто реагувати на хейт. І що важливіше — нерідко плутає хейт і булінг з нормальною та цілком аргументованою критикою.

Чого лише варта епічна історія з українською мовою, на яку Єфросиніна ніяк не хотіла переходити в соцмережах та ютубі. Зрештою, вона таки це зробила, але цьому передували місяці неймовірної колотнечі, яку провокувала сама ж ведуча.

Коли все вже влягалося, вона щось записувала сама чи давала інтерв'ю, після яких усе знову спалахувало. Приміром, знаменита розмова з Наталією Мосейчук, де Марія сиділа з ось таким обличчям і розповідала, що її «вбивають і розпинають у коментарях», а суспільство агресивно налаштоване на російськомовних і влаштовує гоніння.

А співрозмовниця її захищала і казала, що то все хейтери і українські гниди. А мову, як відомо, на хліб не намажеш. 

Крім цього було ще безліч випадків, коли Марія втрапляла у скандали, яких цілком можна було уникнути. Бо коли все, що неприємно чути, одразу маркувати хейтом, діла не буде ще довго. 

Тому ми сіли дивитися, а що ж вона розповідатиме діточкам. І видихнули. Бо, слава богу, на світі є сценаристи та продюсери, які розробляють концепт програми. Ось вона, до речі.

Впродовж 50 хвилин група школярів проходила різні завдання: поводження в соцмережах, розуміння історичних фейків, розпізнавання дезінформації та особливості ШІ. Діти виявилися розумахами і правильно відповідали майже на все. 

Єфросиніна ставила питання штибу «Як відповідати на злобні коментарі?». Справді злобні, а не критичні. Які, наприклад, стосуються зовнішності. 

А учасники мали червоним позначати, чого робити точно не треба. 

Або що робити, якщо вам в особисті повідомлення прийшли погрози. 

Загалом усі правила зводяться до таких: ігнорувати різних недоумків, не вестися на провокації, повідомляти батькам, учителям та шкільним психологам. І жодної поради піти на інтерв'ю до сумнівних людей чи почати жалітися на жорстокий всесвіт і неадекватних, злих українців. 

Ну і до інших блоків уроку медіаграмотності. Історик Владлен Мараєв запитував у дітей про основні історичні маніпуляції росіян і що на них варто відповідати.

Альона Романюк, яка робить фактчекінговий проєкт «НотаЄнота», підготувала завдання з розпізнавання маніпуляцій уже в медіа.

І виявилося, що діти добре затямили, що будь-яка емоційна подача автоматично стає підозрілою. Гадаємо, що далеко не всі школярі так класно орієнтуються, але й уроків медіаграмотності в нас не те щоб валом у школах. Хоча ми впевнені, що це зараз має бути один із головних предметів. 

А Олександр Краковецький навчив частково розрізняти справжні фотки і згенеровані штучним інтелектом.

Загалом же нам здається, що це класна ініціатива, яка повинна виходити на постійній основі із значно більшим заглибленням. Тому чекаємо від Суспільного та Мінкульту (чи як там його) серіалу. Це буде явно корисніше, ніж телемарафон. 

«Антоніна»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Катерина Городнича
«Антоніна»
Єдині вибори в світі, які мають значення для всіх. Але як почуваються ті, хто безпосередньо має право голосу?
07 Лист 2024 09:00
487
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Як і водиться, аналітика в нас дуже строката.
06 Лист 2024 18:00
3 900
Катерина Городнича
«Антоніна»
Допис у фейсбуці з переліком причин, які змусили дописувачку повернутися в Україну, розгорнув обговорення.
04 Лист 2024 17:00
695
«Антоніна»
Виявилося, що для людей із книговидавничої сфери це навіть не інтрига.
19 Жов 2024 18:40
3 766
Катерина Городнича
«Антоніна»
Соцмережами шириться історія шахрайства, на яке нема кому скаржитись.
08 Жов 2024 15:30
3 162
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Антоніна такого не могла б уявити навіть у найсміливіших снах.
30 Вер 2024 18:00
4 082
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду