Британія не має таланту. Срач в соцмережах UK через «засилля» іноземців в талант-шоу
У головній події сімнадцятого сезону шоу в неділю візьмуть участь артисти з Японії, Південної Африки, Південної Кореї та Гани.
І хоча це лише половина від загальної кількості фіналістів, соцмережі атакують творців шоу претензіями.
Деякі глядачі навіть погрожують зателефонувати до регулятора Ofcom, щоб повідомити про «порушення Закону про комерційні описи продукту».
До відома: Ofcom – регулятор і орган з питань конкуренції для галузей зв’язку Великобританії. Він регулює сектор телебачення та радіо, фіксований зв’язок, мобільний зв’язок, поштові послуги, а також радіохвилі, на яких працюють бездротові пристрої.
Незадоволені британці наголошують на тому, що назва «Британія має талант» давно не відповідає змісту шоу. Видання The Sun позбирало найтиповіші:
«Я думаю, що його слід перейменувати на World’s Got Talent разом із усіма іноземними виконавцями».
«Це навіть смішно, такого не можна допускати».
«Чому це досі називають «Британія має талант»?
«Час змінити правила або перейменувати шоу!»
«Більшість виконавців приїхали до Великобританії просто для участі в конкурсі. Невже у нас немає таланту?»
«BGT слід перейменувати на BFT — Britain Found Talent (Британія знайшла талант) — або BITFOC — Britain Invited Talent From Other Countries (Британія запросила таланти з інших країн».
Серед тих, кого «Британія запросила» в цьому сезоні, були і українці, які вибули на попередньому етапі, у півфіналі. Але менше з тим, викликали фурор своїм виступом.
Справедливості заради, один із фіналістів-«іноземців» давно живе в Лондоні і співає в Національній опері. Але народився Інносент Масуку в Південній Африці, тому її і представляє.
Нападки глядачів на шоу за кількість учасників-іноземців трапляються не вперше. Одному з членів журі, Саймону Кавеллу, вже доводилося виправдовуватися:
«Коли хтось приїжджає з іншої країни з чимось, що, на нашу думку, сподобається нашій аудиторії, немає причин не виставляти це. Мені подобається суміш британців і решти світу, тому що для мене це більше конкуренції. Давайте назвем це «Олімпіада талантів».
Водночас з хвилею обурення телеглядачів, аудиторія в залі шалено підтримувала іноземців на сцені. Наприклад, коли у півфіналі Саймон Кавелл розкритикував виступ українського акробатичного дуету, зал в один голос кричав йому «Бууу!».
А японські танцюристи-каскадери, коллектив «Haribow», мало не побили рекорд гучності реакції публіки.
Від самого заснування шоу в 2007 році, в ньому завжди брали участь іноземці. Але з роками їхня кількість помітно зросла. В першому сезоні було всього двоє учасників з-за кордону. А вже з 2012-го року цифра стала двозначною і ніколи більше не зменшувалась.
А ми вкотре вам нагадуємо, що срач – це аж ніяк не українська національна риса. Ми нічим від решти світу не відрізняємось.