Допоможіть звільнити Сергія Цигіпу!

Допоможіть звільнити Сергія Цигіпу!

Проукраїнський активіст із Нової Каховки перебуває у полоні понад рік.
Допоможіть звільнити Сергія Цигіпу!
Допоможіть звільнити Сергія Цигіпу!
10 Черв 2023
0
1896

Мене звуть Олена Цигіпа. Я дружина активіста інформаційної оборони Нової Каховки Сергія Цигіпи, якого 12 березня 2022 року викрали російські окупанти. 

Сергій досі перебуває у полоні. Його, як і інших цивільних полонених, катують. Але, як виявилося, досі не існує механізму звільнення цивільних полонених.

Я писала звернення до поліції, Офісу омбудсмана, СБУ, Координаційного штабу, МКЧХ, ООН, співпрацювала з правозахисниками Центру громадянських свобод. За їхньою ініціативою була створена фотовиставка «Будь ласка, звільніть пташок», яка подорожувала країнами Європи, а зараз відкрита у мистецькому переході біля столичного ЦУМу.

Завдяки правозахисним організаціям «Зміна» та «Медійна ініціатива за права людини» я мала можливість виступати в жовтні 2022 року на конференції ОБСЄ у Варшаві, в ПАРЄ у Страсбурзі, на художній виставці в Мілані. Під час своїх виступів розповідала про викрадення Сергія та просила допомоги у світової спільноти, щоб на політичній арені дипломати, правозахисники країн Європи допомогли знайти спосіб звільнити мого чоловіка та всіх цивільних полонених. Я багато співпрацюю з журналістами України та Європи. 

Зараз я є членкинею громадської організації «Цивільні в полоні», де маю змогу разом з іншими жінками боротися за звільнення наших рідних: ми були на зустрічах у Координаційному штабі, Офісі омбудсмана, з представниками МКЧХ, СБУ, «Полон.UA», організували акцію «Звільніть цивільних полонених України». Ми написали листи Папі Римському... 

На жаль, всі відповідають, що нічим не можуть нам допомогти, тому що цивільних, згідно з Женевською конвенцією, не подають у списки на обмін. Але наші рідні — справжні патріоти й теж багато зробили для України.

10 червня о 12:00 ГО «Цивільні в полоні» проведе мирну акцію «Звільніть цивільних полонених України». Долучайтеся! Допоможіть нам! Нам дуже хочеться вірити, що представники нашої влади роблять якісь кроки для звільнення наших рідних із полону, але ми цього не бачимо, вже розчаровані — і тому наша акція спрямована на привернення уваги до цієї болючої теми. Тому що час спливає та працює не на користь наших цивільних полонених, яких щодня катують і принижують. На жаль, одна членкиня ГО «Цивільні в полоні» вже отримала тіло свого чоловіка в труні...

Нам допомагають наші друзі, які зараз мешкають за кордоном. З їхньою участю проведено два мітинги на підтримку цивільних полонених у Брайтоні (Велика Британія) і Таллінні (Естонія). 13 червня відбудеться мітинг в Гельсінкі у Фінляндії. Ми будемо і надалі боротися за наших рідних!

Фото: соцмережі Сергія Цигіпи

для «Детектора медіа»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Катерина Городнича
«Антоніна»
Ви ж уже, напевно, прочитали розслідування журналістів «Слідства.Інфо». Або подивились їхнє відео. Тож нумо разом злословити.
23 Лип 2024 14:00
577
Катерина Городнича
«Антоніна»
Їй було 53 роки. Дев'ять із них вона боролася з раком грудей.
14 Лип 2024 23:00
105 962
Катерина Городнича
«Антоніна»
Про нові межі дозволеного в ефірі. Чи можна ведучим мати звичайні емоції?
13 Лип 2024 19:30
1 451
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Сьогодні ваша Антоніна буде розповідати про театр.
11 Лип 2024 22:30
2 797
Ольга Чорна
«Антоніна»
Вона залишається в Україні, де збирається народжувати, створювати картини й писати книжки.
10 Лип 2024 14:30
1 657
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Робиться те, що трапляється з будь-яким головредом, який любить писати.
09 Лип 2024 18:00
721
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду