Все через гендерний баланс. FIЇNKA обурилась, бо її виключили зі складу журі на «Євробаченні-2024»

Все через гендерний баланс. FIЇNKA обурилась, бо її виключили зі складу журі на «Євробаченні-2024»

За неї проголосували глядачі. Проте її місце посів наступний у списку кандидат — Максим Нагорняк. Усе це щоб дотриматися гендерного балансу.
Все через гендерний баланс. FIЇNKA обурилась, бо її виключили зі складу журі на «Євробаченні-2024»
Все через гендерний баланс. FIЇNKA обурилась, бо її виключили зі складу журі на «Євробаченні-2024»
13 Трав 2024
0
259

Європейська мовна спілка (ЄМС) має затверджувати склад журі від кожної країни. До нього входить п’ять осіб, а Фіїнка була четвертою в списку жінкою. До речі, голосування проходило в застосунку «Дія», тож її обрали глядачі.

Співачка написала у своєму інстаграмі: «Мене просять дати коментар, чому я відмовилася від участі в журі на "Євробачення-2024" від України, якщо за результатами голосування я пройшла. Я не відмовлялась. Просто поставлена перед ось таким фактом».

А далі виклала скриншот із сайту Суспільного з поясненням: «На вимогу ЄМС Суспільному Мовленню довелося внести зміни у склад Національного журі: замість FIÏNKA, за яку віддали свій голос 21 941 користувач, в список було включено Макса Нагорняка, за якого в застосунку проголосували 21 544 українці».

«Не знаю, хто конкретно тлумачив гендерний баланс від України. Але в нас вийшло так: гендерний баланс — це віддати свою перемогу на користь чоловіка»,  додала Фіїнка.

«Антоніна» звернулась по коментар до Суспільного мовлення. Пресслужба надіслала нам офіційний коментар (який ми вже читали вище у Фіїнки: замість неї буде Максим Нагорняк) та доповнила його: «Водночас хочемо наголосити, що менеджмент артистки FIÏNKA був повідомлений про вимоги ЄМС щодо дотримання гендерного балансу та внесення змін у склад Національного журі України завчасно, ще на початку квітня. Ситуація, що склалася, була пояснена в повному обсязі, включно з попередженням по заміну кандидатки. На це Суспільне отримало зворотню відповідь, яку тлумачити інакше як отримання інформації неможливо».

На питання, чи справедливе таке рішення щодо глядачів «Євробачення», які голосували за склад журі, та чи в майбутньому можливо розділити голосування на окремо за чоловіків, і окремо за жінок, — нам відповіді не дали.

Ну що ж, наступного року всі, хто потенційно може ввійти до складу національного журі, матимуть на увазі, що через правило ЄМС їм може і не бути місця. Навіть якщо за них проголосують глядачі. Адже треба дотримуватися гендерного балансу.

Фото: інстаграм Fiїnka

«Антоніна»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Марина Крижня
«Антоніна»
Інтернет-магазин косметики та парфумерії виклав рекламу, яка не сподобалась користувачам соцмереж.
27 Трав 2024 15:50
192
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Співачка повідомила про це в інстаграмі.
27 Трав 2024 12:00
264
Марина Крижня
«Антоніна»
Днями зірка серіалів «Будиночок на щастя», «Слуга народу» і театру «Золоті ворота» розповіла про інцидент, який стався в кінотеатрі Cinema city. Його владнали, проте в медіа з'явилася стаття з дивним заголовком про це.
24 Трав 2024 18:50
318
Катерина Городнича
«Антоніна»
Незмінний мер Львова Андрій Садовий обурився проведенням у місті Форуму російської опозиції. Але щось у цьому невловимо не так.
24 Трав 2024 18:20
1 549
Марина Крижня
«Антоніна»
Колишній український музичний продюсер з гордістю назвав себе «пропагандистом русского міра», але чомусь образився за підозри.
23 Трав 2024 18:30
439
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Схоже, панотцям не завадив би курс комунікації від УКУ, бо ми переживаємо за репутацію УГКЦ.
22 Трав 2024 17:00
11 295
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду