Французи бідкаються, ВВС розводить руками. Скандал під час трансляції заходів до 80-річчя висадки в Нормандії
У четвер зранку ВВС розпочало пряму трансляцію заходів, які відбувались у Франції на Золотому березі Нормандії. Зокрема, у спеціально побудованому Меморіалі, де увіковічені імена британців, які загинули в тій операції.
Меморіал 10 років тому побудували у формі британського прапора Юніон Джек. Останніми серед союзників. Ініціатором тоді був один з ветеранів висадки.
По периметру — колони з іменами загиблих у Норманській операції британців. За три місяці більше 20 тисяч бійців. Півтори тисячі з них — у перший день. У пам'ять про них до заходів встановили 1475 силуетів вояків.
Не розповідатиму, наскільки все було організовано на найвищому рівні. Подія зібрала лідерів США, Канади, Німеччини, туди ж приїхав Зеленський. Господарки — Франція як країна, де все відбувається, і Британія як організаторка. Король, принц Вельський, британські актори, які від імені ветеранів читали їхні спогади, Ендрю Ллойд Вебер написав гімн для події. Привезли і самих ветеранів, яким по 100 і більше років.
Багатогодинну пряму трансляцію вело ВВС1.
Ведуча ВВС Кірсті Янг мала спеціальний блок у межах трансляції. Вона вела ввімкнення з військового кладовища у французькому Байо. І от посеред цього заходу всесвітнього рівня, коли камери мали переключитися на відео з виступом військового оркестру, ввімкнувся звук, а оркестр з'явився пізніше.
І за кадром прозвучав чийсь голос (як з'ясувалося, когось зі знімальної групи — уявляю подальші кар’єрні перспективи людини): «French ass**les» (дозволю собі не перекладати — англомовної лайки в світі не так багато, і більшість запам’ятовує її ще в дитинстві).
Скільки режисерів прямого ефіру в цей момент посивіли, важко порахувати.
Звісно, Х (твітер) відреагував шквалом постів, найнейтральнішим з яких був: «Мені ж не почулось?!».
Одразу після трансляції ВВС терміново видалило відео зі своєї онлайн-платформи iPlayer, розіслало в медіа пресреліз із вибаченням і пообіцяло, що після перемонтажу відео трансляції буде знову залите на платформу:
«Ми щиро приносимо свої вибачення за недоречний коментар, який прозвучав під час прямої трансляції Дня D на заходах у Байо. Програма редагується і тимчасово недоступна в BBC iPlayer».
Крім величезного факапу в ефірі, біль за який може відчути кожен телевізійник, хто коли-небудь працював наживо, це ще й показовий момент.
Ми пропонуємо поставити зарубку про цю подію тим, хто вже зараз рахує дні, місяці й роки до моменту, коли нарешті можна буде дружити з росіянами. Остання війна між Британією та Францією була більше 200 років тому, ще за Наполеона. Але на побутовому рівні, непублічно (не на ВВС, як вчора) подекуди існує зневажливе ставлення у представників двох націй одне до одного.