Від режисера суперхіта «Поводир»: Одеський кінофестиваль відкриють фільмом «Довбуш»

Від режисера суперхіта «Поводир»: Одеський кінофестиваль відкриють фільмом «Довбуш»

Стрічку почали знімати ще у 2018 році, кілька разів анонсували прокат, але постійно щось не складалося. Та є в цьому і перевага: фільм нині — один з найбільш очікуваних для вітчизняних кінолюбителів.
Від режисера суперхіта «Поводир»: Одеський кінофестиваль відкриють фільмом «Довбуш»
Від режисера суперхіта «Поводир»: Одеський кінофестиваль відкриють фільмом «Довбуш»
3 Лип 2023
0
1814

Уже сам трейлер «Довбуша» обіцяє глядачам щонайменше ефектну картинку. Власне, такою була й попередня робота Саніна — «Поводир», що вийшла в прокат у 2014 році і на хвилі патріотичного піднесення отримала дуже хороші, як на той час, результати. 

«Довбуш» — це знову героїчна історія. Автори її позиціонують як «пригодницько-історичний екшн». 18 століття, брати Олекса та Іван Довбуші тікають у Карпати і стають опришками, щоби помститися польським шляхтичам за вбивство батьків. Проте, замість діяти спільно, починають сваритися: один брат хоче заробити грошей, інший — досягти справедливості. Олекса збирає гуцулів та організовує повстання, яке поляки намагаються придушити. Але наш герой не такий простий, як їм здається. 

Ось що каже про стрічку сам режисер Олесь Санін: «Кінематографісти вважають свої фільми дітьми. І дуже важливо, щоб стрічка вперше побачила світ серед тих, хто її полюбить і оцінить. Ми переконані, що ОМКФ в Чернівцях — саме те місце, яке відкриє дорогу нашому фільму “Довбуш”, який ми так непросто, але натхненно створювали і прем'єри якого так довго чекали».

Ох, чого ми з вами точно не можемо гарантувати, так це того, що стрічку полюблять і оцінять. Принаймні, далеко не всі. Зазвичай навколо фільмів на фестивалях точаться запеклі суперечки. Після прем'єрного показу «Поводиря» (який, до речі, відбувся теж на ОМКФ) публіка влаштувала дебати, які згодом перекинулися в соцмережі. Кінокритики здебільшого написали не так щоб аж позитивні рецензії, якщо не навпаки. Передусім нарікали на занадто сентиментальний сюжет і зайвий пафос. За що деякі з них отримали від шанувальників стрічки такі характеристики: «не патріоти», «руки Кремля», «малороси» та «шкідники». 

Зважаючи на все це, прем'єри, а тим паче прокату «Довбуша» чекаємо з осторогою. Але в кожному разі, фільм Саніна ну вже точно буде сильнішим, ніж іще одна картина про Довбуша — «Легенда Карпат». Головну роль там зіграв Валерій Харчишин, а його кохану — Марія Яремчук. Співачка тоді нарвалася на приблизно ту саму критику, що й ірландська акторка Елісон Дуді, яка зіграла маму Захара Беркута в однойменній стрічці Ахтема Сеітаблаєва. Глядачі дорікали обом перебором із косметологічними процедурами, що зробило їхніх персонажок невідповідними епосі, яка зображалася на екрані. 

Хай там як, але бажаємо «Довбушу» гарної прем'єри, хороших відгуків і успішного прокату. Як воно буде — побачимо згодом. Одеський кінофестиваль, нагадаємо, відкриється 19 червня. У Чернівцях. І про це точно буде багато жартів. 

«Medialefe»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
А Антоніна заледве здатна уявити масштаб срачу, який це може викликати.
18 Лип 2024 15:00
5 577
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Вважайте цей текст попередженням. Бо автори цього зробити не спромоглися.
16 Лип 2024 15:00
906
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Я давно це кажу, але Антоніну ніхто не слухає. Розповідаю, в чому справа.
15 Лип 2024 16:30
4 223
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Стежити планують уважно. Але це ще не все.
03 Лип 2024 22:40
579
Катерина Городнича
«Антоніна»
Ми так багато розповідаємо вам про срачі та дискусії, що вирішили, нарешті, подарувати трішки бездоганної краси.
02 Лип 2024 12:00
15 809
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Нагадаю, режисер поїхав представляти свою нову стрічку «Реал».
01 Лип 2024 11:15
937
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду