«Будинок "Слово". Нескінчений роман» зібрав у прокаті 13 мільйонів гривень. Це мало чи багато?

«Будинок "Слово". Нескінчений роман» зібрав у прокаті 13 мільйонів гривень. Це мало чи багато?

Давайте порівнювати.
«Будинок "Слово". Нескінчений роман» зібрав у прокаті 13 мільйонів гривень. Це мало чи багато?
«Будинок "Слово". Нескінчений роман» зібрав у прокаті 13 мільйонів гривень. Це мало чи багато?
28 Трав 2024
0
2856

Зазвичай з оголошенням касових зборів у нас наступна історія. Якщо фільм збирає багато, продюсери кидаються хвалитися цифрами одразу після першого вікенду. Ось, наприклад, так. 

Якщо мало — тут хто як. Буває, що взагалі нічого публічно не оголошують. З «Будинком "Слово". Нескінчений роман» було й зовсім дивно. Начебто навколо стрічки одразу розрісся ажіотаж, люди писали купу відгуків, але боксофіс продюсери не оголошували. «Антоніні» сказали, що збори хороші, але не хочуть перебивати дискусію про фільм розмовами про гроші. 

Ну ок. Нині суму таки оголосили, це 12,8 млн гривень за три тижні прокату. Стрічку подивилося 83 тисячі людей.

Люди, які дотичні до кіногалузі, чудово розуміють, що порівнювати боксофіси потрібно акуратно. Приміром, ми не можемо сказати: ага, дивіться, «Скажене весілля» зібрало лише за перший вікенд так само, як «Будинок слово» за три тижні. Такі порівняння я, до речі, чую від глядачів не так і рідко. 

Треба враховувати жанр, рекламну кампанію, розклад у кінотеатрах і багато іншого. В «Будинку "Слово". Нескінченого роману» практично не було промоції. На жаль, багато виробників цим не опікуються. Але в такому випадку на допомогу може прийти так зване «сарафанне радіо», коли перші глядачі лишаються задоволеними та починають радити стрічку своїм друзям.

До речі, саму фразу «сарафанне радіо» не раз критикували, то за російськість, то за сексизм. Але поки наша кіноспільнота відповідника не придумала, тому послуговуємося чим є. 

З «Будинком "Слово". Нескінчений роман» якраз і стався ось цей «сарафан», розголос, резонанс, палкі дискусії, потрапляння в суспільний запит, «баба бабі сказала» (знову сексизм). Хай там як, а майже 13 млн за три вікенди для драми, яка практично не рекламувалася до виходу, — це дуже непогано. Цікаво, скільки було б з рекламою.

Можемо як приклад схожої ситуації згадати стрічку «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча, продюсери якої теж не подбали про промоцію. Але глядачі одразу помітили неординарну для нашого ринку комедію і взяли рекламну функцію на себе і свої соцмережі. За два тижні фільм зібрав понад 5 млн гривень і 52 тисячі глядачів. За весь час прокату — 10 млн гривень і 100 тисяч глядачів. 

Рахувати, звісно, коректніше у глядачах.

Успіхи стрічки «Будинок "Слово". Нескінчений роман» ще раз нам показали, що тема Розстріляного відродження (чи «наших двадцятих») є надзвичайно популярною. Тому є колосальний запит і на інші проєкти. Глядачі масово пишуть, що тепер хочуть дивитися фільми про кожного з героїв стрічки. Або навіть серіал на телебаченні. Щодо останнього, то це був би справді цікавий експеримент. Хоча й сумніваюся, що нашим телеменеджерам стане сміливості його втілити. 

Оце б помилятися. 

«Антоніна»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
А Антоніна заледве здатна уявити масштаб срачу, який це може викликати.
18 Лип 2024 15:00
5 772
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Вважайте цей текст попередженням. Бо автори цього зробити не спромоглися.
16 Лип 2024 15:00
927
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Я давно це кажу, але Антоніну ніхто не слухає. Розповідаю, в чому справа.
15 Лип 2024 16:30
4 238
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Стежити планують уважно. Але це ще не все.
03 Лип 2024 22:40
580
Катерина Городнича
«Антоніна»
Ми так багато розповідаємо вам про срачі та дискусії, що вирішили, нарешті, подарувати трішки бездоганної краси.
02 Лип 2024 12:00
15 813
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Нагадаю, режисер поїхав представляти свою нову стрічку «Реал».
01 Лип 2024 11:15
937
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду