Яка роль Інтернету у розвитку моди?
«Сьогодні, щоби тримати руку на пульсі моди, треба тримати її на мишці, переглядаючи фешн-блоґ». Карен Кей, фенш-експерт із Daily Mail
14 березня у рамках UFW відбувся семінар Івана Родіка, якого привезла Дар'я Шаповалова. Сьогодні на найвідоміших показах перевагу у спілкуванні надають пресовим та інтернет-журналістам, а не найвідомішим ЗМІ. Саме ця тенденція, як пояснила Дар'я Шаповалова, і зацікавила її, тож на цей тиждень моди привезли людину, що зможе пояснити це явище.
Хто такий Іван Родік?
Іван Родік - це один із найвпливовіших фешн-блогерів, житель Лондона, а тепер ще й новий постійний автор Топ-10, крім того, він фотографує найстильніших людей, яких зустрічає по світу, а на Українському тижні моди ще й став моделлю Ксенії Марченко для X`U.
Назва семінару «Як Інтернет змінює сучасну моду» налаштовувала дуже інтригуюче. Журналісти не знаходили відповіді на дане питання, доки пан Родік не почав говорити про фешн-блоги. (www.facehunter.org).
Тема інтригувала своїм багатообіцяючим формулюванням: «Вплив Інтернету на сучасну моду». Іван підготував презентацію, яка розкрила саме поняття фешн-блогів.
«Думаю, зрозуміло, що блоги створюються простими людьми, які мають що сказати цьому світу, і їх думки ніхто не обмежує, - намагався пояснити Іван, - адже, по-перше, користувачі Інтернету по всьому світу набагато більше довіряють таким, як вони самі, аніж «далеким» від них редакторам глянцевих видань. А по-друге, блоги дозволяють дивитися на тенденцію того, що насправді цінується у суспільстві, читати критичні чесні думки і бачити справжню тенденцію розвитку свого бізнесу».
У своїй презентації Родік поділив блоги не декілька категорій: street fashion, party fashion, self portrait, celebrities, fashion items, catwalk trends. Дуже популярними є street fashion - це підбірки фотографій із цікаво вдягненими людьми з вулиці, та party fashion-блоги - це фоторепортажі з найкрутіших вечірок Лондона, Нью-Йорка чи Лос-Анджелеса.
Сьогодні фешн блогерів починають запрошувати на найкрутіші покази світу, чого не можна було уявити ще два роки назад, і, більше того, популярні світові бренди тепер мріють потрапити в модні блоги. Свої блоги ведуть і такі видання як New York Times, Times-online, The Fashion blog.
Після семінару ресторатор Маргарита Січкар висловила своє задоволення, що нарешті хоч хтось пояснив значення Інтернету для розвитку тенденцій та піару.
Фото Інги Вишневської