В Раде поленились проголосовать за закон ко Дню журналиста
Сегодня Верховная Рада не нашла в себе сил проголосовать за законопроект №1630, призванный уменьшить несовершенства Уголовного кодекса, которые позволяют «отмазывать» препятствующих работе журналистов лиц. Причина проста и печальна: народные депутаты просто не привыкли к тому, что пятница – не повод не работать.
Грустную новость сообщила депутат Ольга Червакова, хотевшая сделать экс-коллегам подарок ко Дню журналиста.
«Закон передбачає зменшення прогалин в законодавстві, якими користуються судді для того, аби «відмазати» нападників на журналістів від відповідальності по 171 статті Кримінального Кодексу. Хотілося зробити хорошу справу до професійного свята журналістів – прийняти цей закон. Кожен голос – на вагу золота, бо в залі критично мало депутатів.
Щоправда, вийшло лише зганьбитися, бо сьогодні депутати не змогли ухвалити взагалі жодного рішення. Зате я зрозуміла, що деякі нюанси законотворчості потребують пояснень. Справа в тому, що рішення, як голосувати за той чи інший законопроект, депутати ніколи не приймають, слухаючи доповідача. Аргументами можна було переконати в першому, другому, навіть третьому скликанні. Потім почався бардак, фракційна дисципліна і мислення не головою, а помахом руки партійного вождя. Якщо нема розуміння суті законопроекту, оголошується так зване «вільне голосування» і ніхто не заморочується, треба воно чи ні. Отже, будь-який притомний автор законопроекту, якщо він зацікавлений в позитивному голосуванні, зазвичай проходиться по фракціях і перепитує, чи позитивне рішення і чи є питання. Всі, до кого я підходила сьогодні, починали з питання: «1630? А що це і про що це? А навіщо за це голосувати?» Я розуміла, що послухати доповідача з трибуни, аби вникнути в суть документа, ніхто не спромогнеться. Тому кожному треба розтлумачити суть запропонованих змін.
На те, щоби обійти всіх, витрачається приблизно хвилин 40-50. За цей час можна так намуляти собі язика, що цей закон буде снитися тобі вночі. Зате з'являється впевненість в необхідних 226-ти голосах і навіть якомусь запасі. Дехто голосує з поваги до людини, яка просить, дехто просто любить, щоб до нього підійшли особисто і «пошанували». З мене в таких випадках корона не падає, тому що я вважаю, що справа важливіша.
Звісно, що все це ненормально. Але іншої практики нема.
Сьогодні – звітую – замість того, аби парламент зробив добру справу до Дня журналіста, тільки перед журналістами зганьбився. Не зміг ухвалити жодного рішення, бо об 11-й в залі було вже менше половини депутатів. І це також ненормально», – написала Червакова.
Ага. То есть мы с кузиной, невзирая на предпраздничную суету и вечер пятницы, работаем как миленькие, а народные избранники уже с утра отдыхают. Ей-богу, самых нерадивых депутатов я приковывала бі к креслам, раз нет иного стимула работать.
Муся
Фото: facebook.com