Перші успіхи. Ведучий тревел-шоу «Відвал ніг, або All інклюзив» розповів, як перші випуски почали змінювати українські міста

Перші успіхи. Ведучий тревел-шоу «Відвал ніг, або All інклюзив» розповів, як перші випуски почали змінювати українські міста

Ведучий — ветеран російсько-української війни Олександр Терен разом із зірковими гостями вже протестував на інклюзивність Вінницю, Львів та Буковель і підсвітив проблеми. А на початку четвертого випуску нам розповідає, що ж змінилося в цих містах після виходу шоу.
Перші успіхи. Ведучий тревел-шоу «Відвал ніг, або All інклюзив» розповів, як перші випуски почали змінювати українські міста
Перші успіхи. Ведучий тревел-шоу «Відвал ніг, або All інклюзив» розповів, як перші випуски почали змінювати українські міста
28 Бер 2024
0
1191

У перших випусках ми побачили очевидне: в українських містах таки є проблеми. Навіть якщо щось і зроблено з думкою про людей з інвалідністю, бачимо незручні та непристосовані дороги, міський транспорт і заклади.

Комік Василь Байдак, сівши в крісло колісне у Вінниці, зробив висновок, що наші міста дуже потребують того, щоб їх робили інклюзивними. Він знав, що це важко, але не усвідомлював цього вповні. І, мабуть, багато людей так само. Та коли не усвідомлюють проєктувальники, власники закладів та всі причетні, це позначається і на якості сервісу, і на самих людях з інвалідністю.

Тоді й маємо, наприклад, пандуси, по яких у кращому випадку не заїдеш на кріслі колісному, а в гіршому — влетиш у стіну. Чи ситуації, коли людину з інвалідністю четверо й більше людей заносять у заклад, як правителів у Стародавньому Єгипті. І не всім їм це до вподоби, адже вони хочуть пересуватися самостійно, і в них має бути така можливість.

Проте є й хороші новини: після виходу шоу вже є перші зрушення! Вочевидь, харизма Олександра Терена спрацювала — він підсвічує проблеми, щедро сипле жартами, й попри всю складність теми в програмі багато легкості — через це «Відвал ніг, або All інклюзив» дивляться сотні тисяч людей і воно стає дедалі популярнішим. Тому вже можна говорити про мінімальні покращення.

Олександр Терен про це й каже в четвертому випуску, знятому з Олександрою Заріцькою з гурту Kazka. На початку шоу нам показують кружечки з телеграму, які записали Вася Байдак і Маша Єфросиніна. Медійні гості запитують у Терена, які зміни він побачив після випусків про Вінницю та Львів.

Терен каже: «У Вінниці збільшили не тільки кількість доступних трамваїв, але й з'явилися додаткові маршрути. В музеї-садибі Пирогова встановили ліфт-підйомник. Айтішники вже займаються мапою безбар'єрності, а представники міськради прийшли на екскурсію з ветеранами до Тетяни Рибак і працюють над уникненням бар'єрів. Вінниця — much love».

Після виходу випуску з Машею Єфросиніною у Львові теж відбулися зміни. Терен розповідає: «“Львівська копальня кави” зробила кнопку виклику зручнішою, проїзд було звільнено від декорацій, а пандус, який заважав потрапити у Муніципальний мистецький центр, зрізали. Львів — my boy». Усе це проілюстрували фотографіями, скриншотами із соцмереж та відео.

А далі бачимо кружечок з телеграму, який записав Володимир Дантес. «Саш, я подивився випуск з Буковелю. Ну, прикольно. Сподіваюсь, тобі сподобалось. Накатався, надивився, але я все чекаю, коли ти мене покличеш. Бо я те, ну, класний. Клич». Після цього Терен закликає підписуватись на канал, ставити вподобайки — все, що зазвичай говорять блогери, та звертається до глядачів: «Коментуйте, які ще місця потребують змін, друзі. Ми змінюємо країну разом».

І в цьому випадку це не просто пафосні слова. Адже ми дійсно бачимо успіхи тревел-шоу «Відвал ніг, або All інклюзив», завдяки якому вже відбулися перші зрушення — міста почали потроху змінюватися та стають безбар'єрними.

Фото: скриншоти з тревел-шоу «Відвал ніг, або All інклюзив»

«Детектор медіа»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Катерина Городнича
«Антоніна»
В ефірі проєкту «Фабрика новин» гість розніс ведучу за маніпулювання наративами. Як це було.
06 Лип 2024 13:00
18 972
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Є варіант, що він не до кінця розумів, куди йшов. Ну або клеїв дурня.
02 Лип 2024 15:30
5 678
Марина Крижня
«Антоніна»
На ютуб-каналі «Слава+» продовжують виходити інтерв'ю із суперечливими особами.
10 Черв 2024 23:10
2 545
Катерина Городнича
«Антоніна»
Душевний стриптиз подружжя став пілотним випуском нового проєкту колишньої телеведучої. Про що говорили і що ми про все це думаємо — в огляді.
05 Черв 2024 17:30
7 382
Марина Крижня
«Антоніна»
«Війна буде вічною без вступу до НАТО» — такий заголовок має новий випуск «Рандеву з Яніною Соколовою». Ці слова озвучив письменник Юрій Андрухович. За це і не тільки їх покритикувала авторка каналу «Рагулі».
29 Трав 2024 12:10
1 384
Марина Крижня
«Антоніна»
Гумористичний канал хоч і нечасто випускає великі шоу, регулярно робить годинну «Небезпечну передачу», яка може втішити тих, хто страждає від дизеквартального гумору
10 Трав 2024 17:20
1 705
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду