«Від Кіркорова до Боярського — це були пріоритизовані гості». Маша Єфросиніна розповіла, чому українські телеканали запрошували росіян
Телеведуча розповідає, що коли потрапила на телебачення наприкінці 90-х, то кокаїн і пачки грошей пройшли повз неї. У ті часи на телебаченні не заробляли статки, проте вони зароблялися на приватних вечірках.
Кравець зацитував Машу («Не було проєкту, концерту, нічого, де б не пріоритизувався російський продукт») і запитав: «Як до 2014 року працювало оце розмивання кордонів між Україною та Росією на нашому телебаченні?».
На це вона відповіла, що так і працювало, як вона сказала. Коли їх з Юрієм Горбуновим запросили вести програму на Новому каналі «Підйом», їм одразу повідомили: «"Ти, Маша, будеш вести російською, ти, Юра, українською". Чесно скажу, ніхто ніяких питань не ставив з цього приводу, тому що попередники наші, Слава Фролова і Сергій Армишев, вели "Підйом" російською.
А далі в нас гості щодня в "Підйомі" були актори (московського) театру "Современник", їхні зірки від Кіркорова до Боярського — це були пріоритизовані гості. І так далі по всіх, Ромо, проєктах, які би ти зараз не називав».
На питання ж про те, чи можна сказати, що медіаменеджери на українських телеканалах раніше нав’язували російський контент, Маша відповіла, що як такого нав'язування не було, бо «це дійсно відбувалося, як норма». І наводить приклад, що колись під час зйомок новорічного «Підйому» їм сказали, що ялинкою в передачі буде російський актор Коля Фоменко — у ті часи це настільки було вау, ніби підійти до Ілона Маска і сказати: «Ілоне, дай старлінки», а він їх ще й дасть. Аргументували такі запрошення росіян тим, що у програми будуть високі рейтинги. І сам продукт мав транслюватися ще й у Росії.
«На всіх концертах, які я проводила в ті часи, в мене обов'язково був партнер росіянин. Коли я питала: "А чому не наші?", на мене так дивилися, ніби я питаю: "У вас член на лобі?". "Що значить "чому?"? Та тому що!"», — каже Маша і додає, що гонорари в росіян завжди були в десятки разів більше, ніж у неї. Шалені гроші. А ще її обурювало, що поводились вони завжди «як паскуди, зі своєю зверхністю до нас».
Щодо того, це була позиція держави чи телеканалів, Єфросиніна коментує: «Сьогодні, аналізуючи той час, думаю, що першочергово це була позиція держави, яка перетікала в інтереси власників каналів. У своїй кар'єрі телеведучої я дуже часто чула: "Маріє, не забувайте, телебачення — це бізнес". Канали заробляли гроші, і чомусь вважалося, що гроші приносили росіяни».
Роман Кравець не міг оминути сториз Маші про Юрія Горбунова, який вона зробила у вересні минулого року. Тоді вона дала зрозуміти своїм читачам, що стосунки між ними далекі від дружніх.
Кравець запитав, чому вони припинили спілкування. Маша відповіла, що не хоче це коментувати, бо не любить, коли виносять напоказ скандали: «А в нашому випадку це і особисті, і професійні [скандали]».
Від Маші ми дізналися, що спілкування припинила Маша, але через якийсь учинок Горбунова. Каже: «Єдине, що я можу сказати, що дуже тупа ця справа, Ромо, видавати і демонструвати дружбу на показ, коли її насправді не існує».
Єфросиніна в цьому інтерв'ю, здається, намагалася бути щирою. Нагадаю, що її часто критикують саме за відсутність відвертості. І здавалося, що менше думала про те, як вона виглядає в кадрі (бо зазвичай є відчуття, ніби вона завжди про це думає).
Ці питання й відповіді щодо телебачення наштовхнули мене на думку про те, як росіяни намагалися зайти в Україну (поки що без зброї в руках) з різних боків. Я пригадала фільм «Суспільне Культура» «Русифікація в стилі поп», де нам ведучий Альберт Цукренко з різними експертами не лише із шоубізнесу розповідав про те, як так сталося, що після розквіту українськомовної музики у 90-х почався її занепад.
Отож все пішло не так наприкінці 90-х, і зараз ми намагаємось це аналізувати.
Фото: «Українська правда», скриншот з відео