Видавець Владислав Кириченко назвав блогерку Тетяну Гонченко «почварою» і знову втрапив у скандал

Видавець Владислав Кириченко назвав блогерку Тетяну Гонченко «почварою» і знову втрапив у скандал

Любі читачі, нарешті в нас навкололітературний срач. У нього втрапив підприємець і власник видавництва «Наш Формат» та книжкова блогерка, авторка каналу «Непозбувний книгочитун».
Видавець Владислав Кириченко назвав блогерку Тетяну Гонченко «почварою» і знову втрапив у скандал
Видавець Владислав Кириченко назвав блогерку Тетяну Гонченко «почварою» і знову втрапив у скандал
6 Черв 2024
2
4296

5 червня Владислав Кириченко написав пост у своєму фейсбуці. Він не дуже добирав слова — назвав Тетяну Гонченко почварою, яка «не забуває при кожній можливості шпильнути або принизити на своєму ТГ-каналі в 30 000 підписників Наш Формат». (Насправді у Тетяни на каналі не 30-ть тисяч підписників, а трішки більше 28-ми тисяч. Та в кожному разі це найпопулярніший книжковий канал в Україні).  

І попросив «розрулити» цю ситуацію Олексія Еринчака, власника книгарні «Сенс». Бо, за словами Кириченка, в екосистемі «Сенсу» (в медіа «Сенсор») Гонченко працює за зарплату. Інакше, каже, вийдуть з цієї книгарні (тобто книжки «Нашого Формату» там більше не продаватимуться) так само, як свого часу з «Якабу» і «Книгарні Є».

У кінці допису лишив постскриптум: «П.С. Слово "почвара" з діалогу не викинеш, було таке, я деколи навіть вживаю обсцентну лексику в живих комунікаціях, деколи недоречно, а деколи — дуже влучно. Наважтеся говорити правду, як казав один одіозний автор популярних книжок :) І взагалі пост був написаний не для чергового срачу з книгочитунами, а для вивчення суспільної думки щодо деяких питань бізнес-етики, які мене турбують :)))».

Про те, що пан Владислав деколи любить сказати образливе слівце, ми давно знаємо. Ще з історії про індиків, яка трапилась у 2020 році. Тоді Кириченко написав «алегоричний пост про корпоративну культуру і відносини в деяких соціально орієнтованих компаніях», де порівняв працівників видавництва з індиками

Почалася ця історія з того, що «Наш Формат» збирався видавати книгу про коронавірус росіянки Анни (Анчі) Баранової. Стався конфлікт, і тодішня головна редакторка Ольга Дубчак звільнилася разом з усім топменеджментом видавництва. І причиною цьому стала більшою мірою навіть не книжка росіянки, а «приниження, образи і знецінення» команди.

Та повернімося до сьогодення й нового конфлікту. Книжкова блогерка опублікувала допис у фейсбуці (про те, як інколи «морально екстраважко» вигрібати одній) та кілька постів у своєму каналі про цей допис Кириченка.

Тетяна вважає, що це шантаж з боку видавця — він хоче через Олексія Ерінчака повпливати на знайому блогерку, тобто на неї, щоб вона запровадила цензуру на своєму каналі. Інакше постраждає книгарня «Сенс» — з неї піде «Наш Формат», і більше там не продаватимуться книжки цього видавництва.

 

У коментарі «Антоніні» Тетяна Гонченко сказала, що на своєму каналі пише «зокрема про конфлікти, які виникають довкола видавництв (наприклад, неякісний переклад, токсичні вислови власників тощо)». І додає, що раніше писала про конфлікти довкола «Нашого Формату», точніше його засновника.

Гонченко каже: «Він доволі специфічна людина, в його постах багато мізогінії, хамства, звинувачень, дискримінації та інших речей. Я це в тому числі висвітлювала. В якийсь момент, коли він побачив, що канал стає впливовим, йому це не сподобалося. Після кількох конфліктів він запропонував нам поговорити особисто. В результаті ми записали 4-годинне інтерв'ю. Ось перша частина, наприклад. Воно вийшло буквально два місяці тому, а місяць тому вийшла друга частина».

 

Гонченко додає: «Мені здавалося, що ми тоді з ним усе з'ясували. Після того у мене не було особливих приводів писати про нього щось критичне, був лише один доволі дружній іронічний пост. Але вчора щось пішло не так, і Владислав вирішив піти знову на конфлікт, без жодних видимих причин. Спочатку він подзвонив засновнику книгарні "Сенс" Олексію Ерінчаку і почав вимагати, щоб він на мене повпливав. 

З Олексієм нас поєднують дружні стосунки, плюс я проводжу книжковий клуб у його книгарні, плюс зрідка пишу інтерв'ю для медіа "Сенсор", у якому він співвласник. Ці інтерв'ю з видавцями, і зокрема інтерв'ю з Владиславом Кириченком (текстова версія), також виходили там. Я не працюю ані в "Сенсі", ані в "Сенсорі". 

Але Владислав вирішив, що він може тиснути на Олексія і вимагати, щоб той мене попросив не критикувати “Наш Формат” на своєму каналі. В телефонній розмові Олексій відмовився на мене впливати і сказав, що він не може мені диктувати, що я маю писати. Тоді Владислав вирішив написати пост з погрозами і шантажем, що він забере свої книжки з продажу в "Сенсі", якщо Олексій на мене не вплине. Ось цей пост, він дуже хамський, зокрема він назвав мене там почварою». 

Тож Тетяна Гонченко заперечує, що вона на зарплаті у «Сенсу» та «Сенсора», як писав Кириченко. Ми звернулися до пана Владислава по коментар та очікуємо на відповідь. 

Фото: фейсбук Тетяни Гонченко та Владислава Кириченка

«Антоніна»
Теги
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Локі
11 дн. тому
Боженькі, та ось же він..! Гість на наступну серію пілотк-шоу Мані Єфросініної "Квіток на Марс"
Василь
11 дн. тому
Дуже неприємний цей видавець. Купа скандалів раніше, ну і тепер. Адекватні люди на стороні Тетяни
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Марина Крижня
«Антоніна»
Відповідь на це питання почав шукати журналіст та історик Олександр Зінченко й отримав багато цікавих відповідей.
13 Черв 2024 20:30
1 060
Марина Крижня
«Антоніна»
З 1 по 30 червня щорічно проходить Місяць гордості (Pride Month) на підтримку прав та видимості ЛГБТКІАплюс-спільноти.
13 Черв 2024 13:40
665
Марина Крижня
«Антоніна»
Про це актор Київського національного академічного Молодого театру та військовослужбовець написав у своєму фейсбуці.
10 Черв 2024 16:20
761
Марина Крижня
«Антоніна»
Поки сиділи без світла, у колишньому твітері почався флешмоб. Суть його полягала в тому, щоб написати на клаптику паперу слово «електрохарчування» та підставити в назву книжки. Вийшло весело.
07 Черв 2024 20:50
617
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Вітають, а часом бідкаються.
06 Черв 2024 17:15
2 696
Марина Крижня
«Антоніна»
Проєкт називається «This is my look of the day» і виходить на сторінці ведучої та інфлюенсерки в інстаграмі.
05 Черв 2024 12:00
17 114
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду