Я не говорив про пеньюари. Сергій Марченко відповів на резонансний матеріал «Бізнес Цензора»

Я не говорив про пеньюари. Сергій Марченко відповів на резонансний матеріал «Бізнес Цензора»

Нині в соцмережах активно обговорюють міністра фінансів Сергія Марченка. Усе через матеріал, який з’явився у виданні «Бізнес Цензор» із заголовком «"А якщо військові замовлять собі пеньюари?": Мінфін вимагає від волонтерів заплатити 19,5% зі зборів».
Я не говорив про пеньюари. Сергій Марченко відповів на резонансний матеріал «Бізнес Цензора»
Я не говорив про пеньюари. Сергій Марченко відповів на резонансний матеріал «Бізнес Цензора»
1 Черв 2023
0
3088

Видання пише, що Мінфін претендує на 19,5 відсотків від сум, які збирають волонтери. Авторка Тетяна Коломиченко наводить приклад зборів на FPV-дрони у межах проєкту «Люті пташки». Гроші йшли на рахунок фонду Dignitas та на монобанку співзасновника Центру підтримки аеророзвідки Ігоря Луценка. У травні на його рахунку опинилося 20 мільйонів гривень, які він перерахував на закупівлю дронів. А згодом дізнався, що мусить заплатити 4 мільйони податків. 

Далі в матеріалі йдеться не лише про податки для волонтерів, а й про перелік товарів, вартість яких не оподатковується. З того, що потрібно для армії, там є лише тепловізори. Авторка матеріалу цитує волонтерів, які стверджують, що Мінфін блокує розширення цього списку. Зокрема, є слова Любові Шипович, яка згадує фразу, почуту на зустрічі в міністерстві: «А якщо військові замовлять пеньюари?». 

Цю фразу ми бачимо в заголовку поряд із фото Сергія Марченка, отже, читачі приписали цей «жарт» саме йому і почали постити гнівні дописи в соцмережах. На це зреагував сам міністр і теж написав пост у фейсбуку.

«Фразу про “пеньюари” та будь-які інші фрази, які можуть когось образити чи знецінити, я не говорив. І прошу всі ЗМІ, які поширили таку інформацію, це врахувати і спростувати!»

 

Щодо оподаткування, то пан Марченко пише таке:

«Хочу запевнити, що жодних податків з тих товарів, які передаються ЗСУ, сплачувати не потрібно. Це діюча норма Податкового кодексу. Тут не може бути жодних інших тлумачень. Наголошую, ті волонтери, хто офіційно ведуть свою діяльність для допомоги армії, — не сплачує ЖОДНИХ податків!»

Щоправда, багатьох користувачів ці пояснення не заспокоїли, бо вимог піти у відставку — десятки. Крім цього коментатори не розуміють, що таке «офіційне волонтерство», і зауважують, що проблема в оподаткуванні не лише товарів, але й зібраних сум. А ще називають міністра «Cерьога пеньюар», і є серйозний ризик, що це прізвисько лишиться з Марченком надовго. 

Прокоментувала ситуацію і Любов Шипович:

«Сьогодні (четвер) зустрілась з міністром фінансів Сергієм Марченком. Міністр сказав, що не знав про проблему і слова своїх співробітників про "пеньюари" і "квіточки" не розділяє, волонтерам за роботу вдячний, але боїться зловживань, якщо розширити перелік товарів занадто широко. І запропонував на Кабміні винести пропозицію про визначення спецпредставника від уряду, який буде співпрацювати з волонтерами і фондами для оперативного вирішення питань і запобігання застряганню важливих для оборони документів в міністерських кабінетах. Загалом вийшло досить конструктивно, але давайте дочекаємось результатів».

Одним із висновків з цієї ситуації є чергове підтвердження того, що без «срачу» в соцмережах багато справ у нас не рушають з місця. Самі волонтери стверджують, що поки доводиться вирішувати проблеми та непорозуміння з державою саме в такий спосіб. Хоча і наголошують, що воліли б цього уникати. 

«Детектор медіа»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Катерина Городнича
«Антоніна»
Минув місяць, як закінчився останній суд у численних справах Кевіна Спейсі, в яких його звинувачували в домаганнях, педофілії та зґвалтуванні. За всіма епізодами актора визнали невинуватим. Як йому тепер повернути втрачену кар’єру, гроші та репутацію – це нині обговорюють в американській та британській пресі.
19 Черв 2024 18:00
1 441
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
А представники бренду нам написали, що дозволяла. Не знаємо тепер, що й думати.
14 Черв 2024 22:50
189 955
Марина Крижня
«Антоніна»
У соцмережах критикують рекламну кампанію «Одна за одну» бренду brabrabra через те, що голосом військових стала Олена Кравець. Банери з акторкою з'явилися в метро.
13 Черв 2024 16:40
10 723
Марина Крижня
«Антоніна»
І як їй тільки вдається завжди виходити сухою з води?
12 Черв 2024 17:20
1 274
Катерина Городнича
«Антоніна»
Скандал зі зверхнім ставленням продюсера Олександра Роднянського до української кіноспільноти відгримів на початку тижня. Але ми не можемо не продовжити.
31 Трав 2024 12:30
3 050
Катерина Городнича
«Антоніна»
Отець Юстин (Юрій Бойко) у своєму стилі «роздав на горіхи» блогеру пану Роману, а заразом і Школі журналістики УКУ.
24 Трав 2024 11:00
3 069
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду