Раду Поклітару відповів за білоруський паспорт, гастролі в Донецьку та співпрацю з Безруковим

Раду Поклітару відповів за білоруський паспорт, гастролі в Донецьку та співпрацю з Безруковим

Хореограф дав інтерв’ю проєкту «Плюсів» «Наодинці», де пояснив, чому, живучи в Україні 18 років, досі не говорить українською.
Раду Поклітару відповів за білоруський паспорт, гастролі в Донецьку та співпрацю з Безруковим
Раду Поклітару відповів за білоруський паспорт, гастролі в Донецьку та співпрацю з Безруковим
11 Квіт 2024
2
798

«Давайте будемо чесними одне з одним. До початку повномасштабної війни не було гострої необхідності. У мене ж українська, скажемо прямо, не рідна. Я народився в Кишиневі, вчився в Росії, працював у Білорусі. А людина по своїй природі не буде робити те, що не зовсім необхідно», — пояснив Раду.

Ну ок, навіть якщо так, то вже два роки, як така гостра необхідність з’явилась, але інтерв’ю він і зараз дає російською. На це в Поклітару інше пояснення. За його словами, він перфекціоніст і не хоче говорити з помилками. Та й мови йому не даються. Англійську почав учити, але справа йде туго. Тут ми й раді би поспівчувати, але маємо багато прикладів, які доводять, що це трішки неправда.

Наприклад, актор і гуморист Ігор Ласточкін, який народився в Казахстані, виріс і закінчив школу в Узбекистані, все життя говорив і жартував російською, після лютого 2022-го перейшов на українську. Спочатку звучав так, що змушував страждати всіх навколо, але вже зараз щебече так, що ніхто й не згадає, як це було.

Від років роботи в Білорусі у Поклітару також лишився спадок — білоруський паспорт. Засновник театру «Київ Модерн-балет» стверджує, що для нього це валіза без ручки, тому що фізично від нього не можна відмовитися, адже навіть немає куди здати — білоруського посольства немає. Втім, основне громадянство Раду Поклітару — молдовське. Це дозволяє йому вільно перетинати кордон. На відміну від артистів його балету. 

Після піврічного простою з лютого 2022-го, коли більшість танцівників виїхала за кордон, він набрав нову трупу, з якою виступає в Україні з колишньою інтенсивністю. Але без гастролей за межами України.

У 2014 році Раду Поклітару був хореографом-постановником Олімпіади в Сочі. На запитання, чи не було в нього думки відмовитися, він відповів, що не міг передбачити окупацію Криму. Тут можемо погодитись, тоді мало хто міг це передбачити, адже Путін розпочав війну проти України саме після Олімпіади. Хоча під час Євромайдану вже дещо про Росію було зрозуміло. 

Буревісником у тому році Поклітару довелося стати не тільки перед окупацією Криму. В інтерв’ю він розповів, що в травні 2014-го, коли Стрєлков-Гіркін уже кошмарив Слов’янськ і Краматорськ, «Київ Модерн-балет» став останнім гастролером у ще вільному Донецьку. Возили вони туди «Лебедине озеро». Звучить іронічно. 

Але якщо Олімпіада і Донецьк справді були «до», то співпраця з Сергієм Безруковим, підписантом радісного вітального листа до Путіна, який створили російські діячі культури на честь анексії Криму, сталася точно після. У 2017 році Раду Поклітару був хореографом російського фільму про артиста балету, де Безруков (хто б сумнівався) грав танцівника, а київський хореограф ставив танці. Напевно, що й тут шановний Раду Поклітару не відчув «гострої необхідності» зіставляти факти. 

Покращити сенсорні здібності, як і багатьом іншим представникам українського шоубізу, керівнику «Київ Модерн-балету», безперечно, допомогли російські ракети.

Фото: ТСН

«Антоніна»
Теги
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Балетоманка
45 дн. тому
Піосле тебе це фільм не 17, а 2016 року,і знімався він в 2015 році,а домовленість за контрактом була в 2013 році.Про це Городницькій не вистачило сенсору здогадатися.Ставити Ласточкина у приклад це дно.Ектор теж не вивчив мову, але про нього чомусь замовчуюсь..Самі дивіться Ласточкина і весь Квартал з Лігою.Це ваш рівень.Олег Бондарчук був правий.Антоніна помийка. А Поклітару молодець,що ставить в Україні під час війни, а міг би втікти,як інш,і і взагалі ніколи не повертатися.
Балетоманка
45 дн. тому
Піосле тебе це фільм не 17, а 2016 року,і знімався він в 2015 році,а домовленість за контрактом була в 2013 році.Про це Городницькій не вистачило сенсору здогадатися.Ставити Ласточкина у приклад це дно.Ектор теж не вивчив мову, але про нього чомусь замовчуюсь..Самі дивіться Ласточкина і весь Квартал з Лігою.Це ваш рівень.Олег Бондарчук був правий.Антоніна помийка. А Поклітару молодець,що ставить в Україні під час війни, а міг би втікти,як інші і взагалі ніколи не повертатися.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Катерина Городнича
«Антоніна»
Отець Юстин (Юрій Бойко) у своєму стилі «роздав на горіхи» блогеру пану Роману, а заразом і Школі журналістики УКУ.
24 Трав 2024 11:00
2 536
Катерина Городнича
Законопроєкт про податок на бездітність ініціатор уже відкликав, але промовчати щодо нього неможливо. Цей матеріал нам писати важко, бо хоч ми і таблоїд, але матюкатися все одно не можна.
21 Трав 2024 18:00
547
Марина Крижня
«Антоніна»
Дмитро Гордон розхвалював Джері Хейл та Альону Альону («великі молодці, прекрасний номер») і вітав їх з «бронзою» на «Євробаченні». А тоді раптом згадав про Наталію Мосейчук. Якщо ви не зрозуміли стрибок цієї логіки, то зараз поясню.
16 Трав 2024 16:45
286 111
Катерина Городнича
«Антоніна»
Те, що небінарні особи, які не ідентифікують себе ні як чоловіка, ні як жінку, просять звертатися до них «вони/їх», багато журналістів знали й раніше. Знали, але користуватися цим знанням майже не доводилось. Аж тут трапилося «Євробачення» і перемога Nemo. І понеслось.
13 Трав 2024 15:45
3 960
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Але він таки скопійований з американської реклами.
11 Трав 2024 23:07
28 384
Катерина Городнича
«Антоніна»
Після «просмаження» коміком Тоні Хінчкліффом зірки реаліті Кім Кардаш'ян на Netflix у соцмережах кілька днів поспіль «смажать» самого Хінчкліффа. І є за що.
09 Трав 2024 12:40
1 117
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду