Коментатор Віталій «Вілат» Волочай розповів, чому на телебаченні немає спортивних новин

Коментатор Віталій «Вілат» Волочай розповів, чому на телебаченні немає спортивних новин

Кіберспортивний та спортивний коментатор став гостем нового випуску програми «Пряма червона» з Фоззі та Валерієм Літонінським. Вілат багато говорив про проблеми спортивної журналістики, поностальгував за програмами на телебаченні та зачепив питання грошей.
Коментатор Віталій «Вілат» Волочай розповів, чому на телебаченні немає спортивних новин
Коментатор Віталій «Вілат» Волочай розповів, чому на телебаченні немає спортивних новин
18 Квіт 2024
0
1116

На початку відео нам говорять, що Волочай — «людина-оркестр, яка знає про спорт усе, адже коментував 40 його видів». Цікаво послухати, що ж він розповість про спорт у медіа.

А про спорт у медіа він каже таке: «У нас немає спортивних новин в Україні на жодному каналі. На жодному нема. "Суспільне Спорт" тільки». Ведучий Валерій Літонінський йому заперечує: «Ні, є. Є ось цей канал "Дом"». Фоззі видає в цей момент якісь звуки, Вілат відповідає: «Та ну, давайте про нього не будемо зараз говорити». Усі погодились, і про «Дом», як про Волдеморта, більше не згадували вголос.

Фоззі каже, що раніше такі новини були, і з ностальгією згадує, як йому багато років тому запропонували вести рубрику про спорт. А він відмовився і порадив звернутися до спортивного коментатора Дмитра Джулая, який якраз тоді назвав Бекхема бовдуром. Нагадаю, що це сталося під час трансляції зустрічі Португалія — Англія, Девід Бекхем запустив у небо м'яч під час серії пенальті, і Джулай вигукнув: «Боже, який же він бовдур!». Ех, було й таке колись.

Але далі Вілат нам пояснює, що ж він має на увазі: «Прикро, що нема спортивних новин. Ну тому, що хоча б 10 хвилин на день на якомусь каналі було б непогано людям просто [дивитися]». Усі троє згадують, що раніше їх показували на ICTV, Новому каналі, а Марічка Падалко взагалі починала як ведуча програми «Про спорт». 

Це не зовсім так. Наприклад, з 31 травня 2021 року «1+1» відновив вихід спортивних новин і програми «Про спорт». Вони виходили з понеділка по п’ятницю у форматі дайджесту, одразу після випуску «ТСН». Не так це й давно було, але все змінилося з початком повномасштабної війни. Вже багато років спортивні новини робить, наприклад, на телеканалі «Еспресо» спортивний оглядач Євген Пастухов. І рейтинги в нього непогані. На «Україні 24» теж була спортивна рубрика, яку вів Євген Зінченко. Тому, можливо, варто було б сказати, що новини є, але їх наче кіт наплакав.

Вілат ще додає: «Дуже важливо, щоб спорт був у якомусь обсязі на національному загальнодоступному телебаченні. Тому що так, у світі він переважно платний. Але в Англії є BBC, а в Америці — ESPN. Це безкоштовні канали, які показують основні топподії: Олімпійські ігри, Чемпіонат світу з футболу, Чемпіонат світу з легкої атлетики (...) І це дуже добре для того, щоб люди мали можливість це дивитися».

Фоззі йому відповідає: «У них є гроші на легальну купівлю. А в нас можуть показувати фотографії і казати: "Сьогодні щось відбулось"».

Ну а далі вони вирішили ще більше заглибитись у проблеми. Кажуть, що в нас у футбольній журналістиці нестача кадрів, «проблеми з коментаторською школою всіх інших видів спорту, окрім футболу». І хоч, наприклад, у боксі розбирається багато людей, але вони «не вміють говорити». Ще згадують Дмитра Лазуткіна, який, на їхню думку, класно коментує бокс («Єдиний коментатор боксу зараз отримав Шевченківську премію»).

А далі Вілат розповідає про гроші: «Журналістика в спорті — це абсолютно неприбуткова справа. У спорті в Україні неможливо заробляти. Знову-таки через те, що спорту просто нема на телебаченні».

Каже, що має чотири активних роки роботи в спорті, і зараз він уже заробляє собі на дуже хороше життя. Це без урахування іншої діяльності (тобто без кіберспорту та пасивного доходу від кіберспортивної компанії Maincast, де Волочай є співзасновником). Волочай додає: «Але для цього треба було чотири роки дуже активної роботи. В Україні середній спортивний коментатор або журналіст заробляти повноцінно собі на життя, виконуючи виключно свою роботу, не може».

Звісно, Вілат і ведучі «Прямої червоної» мають рацію, тим паче, що навіть не беручи до уваги спортивну (може там, звісно, все інакше), а просто журналістику — це не дуже прибуткова справа. Але не можна стверджувати, що програм про спорт узагалі немає. Вони є, просто хотілось би більше.

Фото: скриншоти з відео «Пряма червона», «Еспресо»

«Антоніна»
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Катерина Городнича
«Антоніна»
Ксенія Мішина відмовилась пояснювати, чому дає інтерв'ю російською.
07 Лист 2024 17:30
12 250
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Про це нам усім оголосила шефредакторка видання Соня Кошкіна.
01 Лист 2024 19:00
1 964
Катерина Городнича
«Антоніна»
Телеведучі Андрій Бєдняков і Анастасія Коротка розлучаються.
25 Жов 2024 14:50
4 401
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Головний висновок дня: не будете про себе розповідати на кожному кроці, то нічого вам і не дістанеться.
11 Жов 2024 11:00
1 491
Катерина Городнича
«Антоніна»
Тексти «нашого всього» — Оксани Стефанівни — відомі серед іншого довжелезними реченнями. Начувайтеся, двієчники.
09 Жов 2024 18:20
11 155
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду