Як Олена Притула шукала точку насолоди у жінок
Каюся, якби не суботня презентація книжки «Украина. Точка G», я б, мабуть, ніколи не дізналася про існування «успішного і відомого політтехнолога» Альони Сибірякової. Напевне, мою думку про рівень популярності кандидата наук (яких саме, пані Сибірякова не уточнює навіть у своєму блозі), автора вже двох книжок, поділяє більшість журналістів, яких на презентацію в «Прем'єр-паласі» на бульварі Шевченка можна було полічити на пальцях.
Альона Сибірякова знає про жінок усе
О шостій вечора (офіційно вказаний час початку заходу) в холі перед гранд-залом поодинці та невеличкими зграйками походжали нечисленні запрошені, а перед входом до самого залу дві дівчинки намагалися продавати свіжовидану книжку по 200 гривень за примірник. Покупці ставати в чергу не квапилися.
Десь за 20 по сьомій почалося власне дійство. Серед глядачів були помічені герої книжки «Украина. Точка G» - політики не першого ешелону та піарники. Як завжди, виділявся яскравим убранням справді знаменитий креативник і арт-критик Костянтин Дорошенко, який однозначно доклав руку до концепції презентації.
Дорошенко знається на креативі
Остання вийшла небанальною й дуже стильною. Замість розлогих промов автора та його симпатиків, які в подібних випадках завжди будуються за принципом півня й зозулі, запрошеним запропонували навіть не перформенс, а цілу виставу. При цьому було задіяно найкращі сили українського фешну й модерної хореографії - дефіле моделей Федора Возіанова та майстерню Марини Лимар. Хореограф зробила з моделей повноцінних учасниць свого дійства. Як і авторка книжки, яка знайшла для України те, існування чого сучасна наука заперечує - точку насолоди в жінок. Альона Сибірякова у своєму привітальному слові наголосила, що книжка - про тілесність України та її нездатність говорити, на відміну від Росії: «Если исходить из телесности Украины, то точка высшего наслаждения - это игра, в которую играют украинские политики». Ось так авторка інтерпретувала власний задум.
Проте не їй судилося стати головною героїнею презентації у «Прем'єр-паласі» - вся увага публіки під кінець дійства була прикута до Олени Притули, однієї з героїнь книжки й подруги авторки. Редактор «Української правди» ефектно з'явилася саме тоді, коли її уже перестали чекати. І відтак стала справжньою «дівчиною місяця», як у книжці Альони Сибірякової головна героїня.
Щодо власне витвору представниці професії, якої нема (так назвала письменниця політтехнологію), то «Украина. Точка G» виявилася не настільки цікавою, як її презентація. Але це вже зовсім інша історія.
ТЕКСТ: Інна Долженкова
ФОТО: Андрій Звягін